Wyspy Al Marjan leżą w północno-wschodniej części Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w najbardziej urokliwym i malowniczym emiracie- Ras Al Khaimah.
Na miejsce dotrzemy bez problemu, dzięki wyjątkowo dobrze rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej. W Ras Al Khaimah znajduje się międzynarodowy port lotniczy, a sieć wielopasmowych autostrad umożliwia dotarcie do Dubaju w zaledwie 50 minut.
Jest to więc idealna baza wypadowa, ale również na miejscu nie będziemy się nudzić. W stolicy emiratu można zgłębić arabską kulturę zwiedzając relikty średniowiecznej przeszłości: grobowiec Shamal czy ruiny średniowiecznego pałacu Sheeba. Poza stolicą warto wybrać się do uzdrowiska Khatt - znajdują się tam trzy gorące źródła, z których z ponad trzydziestometrowej głębokości wypływa woda termalna o temperaturze 40 stopni Celsjusza. Na terenie emiratu znajduje się też najwyższy szczyt ZEA - Jabal al Jais. Zjazd z góry najdłuższą na świecie kolejką tyrolską, osiągającą prędkość 150 km na godzinę dostarczy na pewno niezapomnianych wrażeń. Dodatkowo, emirat znany jest z atrakcji niedostępnych nigdzie indziej, np. pokazów sokołów czy tradycyjnych wyścigów wielbłądów.
Niewątpliwym atutem emiratu są też nieskazitelne, przestronne plaże, ciągnące się kilometrami, na których nie musimy obawiać się o swoją prywatność. Niezwykłym zjawiskiem naturalnym jest rozległy, pustynny teren pełen czerwonych piasków, który najlepiej zobaczyć nad ranem o wschodzie słońca.
Te wszystkie atrakcje, dostępne na wyciągnięcie ręki przyciągają do Ras Al Khaimah z roku na rok coraz większe rzesze turystów.

TOP